Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Ośrodek Pozytywnego Dialogu

Zwalczanie dyskryminacji Zakończony
świętokrzyskie
Klimontów
Eventyrlyst, Norwegia
2014-04-01 - 2016-01-01
257 222,63 PLN
231 328,63 PLN
kobiety, LGBTQ, obszary wiejskie
Opis projektu
Dyskryminacja na terenach wiejskich w dużym stopniu dotyka kobiet. Z kolei wyniki badań przeprowadzonych w 2008 roku przez organizację Kampania Przeciw Homofobii oraz Stowarzyszenie Lambda Warszawa pokazują brak systemowego wsparcia osób LGBT poza dużymi aglomeracjami miejskimi. Badania przeprowadzone w 2012 roku przez Fundację Przestrzeń Kobiet z Krakowa pokazały, że 80% lesbijek mieszkających na wsi nie ma z kim porozmawiać o problemach związanych z orientacją seksualną.
Celem projektu było udzielenie wsparcia osobom LGBT i kobietom doświadczającym dyskryminacji na terenach wiejskich oraz propagowanie tolerancji wśród uczniów, nauczycieli i aktywistów z województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego.

Projekt przyczynił się do wypromowania postaw tolerancyjnych wśród 888 uczniów oraz 392 uczestników dyskusyjnych klubów filmowych. Ponadto 40 osób LGBT i 23 kobiety nauczono radzić sobie w sytuacjach dyskryminacyjnych. 288 nauczycieli i aktywistów zwiększyło swoją wiedzę o przeciwdziałaniu dyskryminacji. W Klimontowie powstał Ośrodek Pozytywnego Dialogu.

Zrealizowano 13 szkoleń antydyskryminacyjnych dla pracowników oświaty i organizacji pozarządowych, 7 spotkań grupy LGBT i 6 spotkań dla kobiet, 39 warsztatów w szkołach oraz 17 dyskusyjnych klubów filmowych. Ponadto odbyły się 2 festiwale i spotkania organizacyjne społeczności LGBT w województwie świętokrzyskim.

Odbiorcami projektu było 40 osób LGBT, 23 kobiety mieszkające na wsi, 288 nauczycieli i aktywistów, 888 uczniów i 392 uczestników klubów filmowych oraz szeroko pojęta społeczność lokalna (w tym 140 uczestników festiwali).

Partnerem projektu była organizacja Eventyrlyst z Norwegii, dzięki której zapoznali się ze standardami i specyfiką sektora pozarządowego w tym kraju.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny