Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Mamy Głos

Dzieci i młodzież Zakończony
warmińsko-mazurskie
Ornowo
2014-09-01 - 2016-04-30
214 837,94 PLN
190 912,94 PLN
aktywizacja społeczności lokalnych
www.simrzeczjasna.pl!mamy-gos/c2487
Opis projektu
Wiele badań ogólnopolskich potwierdza pogłębiającą się apatię i bierność młodego pokolenia (m.in. Eurobarometr, FRSE, sondaże CBOS). Frekwencja wyborcza oraz uczestnictwo w życiu publicznym i politycznym w grupie wiekowej 18-25 lat są na bardzo niskim poziomie. Młodzi ludzie są z jednej strony bardzo krytycznie nastawieni do otaczającej ich społecznej i politycznej rzeczywistości, z drugiej zaś - zupełnie bezradni, jeśli chodzi o możliwości szerszego wyrażania swoich poglądów.
Zamierzeniem projektu było zwiększenie udziału młodzieży w życiu publicznym i społecznym w Ostródzie, Morągu, Lubawie i Nowym Mieście Lubawskim.
Dzięki realizacji projektu stworzono cztery młodzieżowe regionalne kolegia redakcyjne, które przygotowywały materiały do dodatków prasowych dotyczące udziału w życiu politycznym, wolontariatu i działań na rzecz lokalnych społeczności, a także tolerancji, przeciwdziałania mowie nienawiści, edukacji finansowej i prawnej.
Młodzieżowe kolegia redakcyjne średnio raz w miesiącu tworzyły specjalne czterostronicowe wkładki do lokalnego wydania „Gazety Olsztyńskiej” w każdym z wyżej wymienionych miast (teksty, komiks) oraz treści na stronę internetową (teksty, materiały wideo i komiks). W ostatnim okresie w młodzieżowych redakcjach pracowało systematycznie 47 osób, natomiast w sumie związanych z projektem było około 100 osób. W czterech miastach regionu ukazały się 72 dodatki redagowane przez młodzież, uzupełnione treściami w internecie, fotoreportażami oraz filmami. Przeprowadzono łącznie 1427 godzin warsztatów dziennikarskich, reporterskich, filmowych i komiksowych.
Z projektu skorzystała młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym w Ostródzie, Morągu, Lubawie i Nowym Mieście Lubawskim.
Dzięki współpracy z partnerem projektu, „Gazetą Olsztyńską”, materiały tworzone przez młodych ludzi mogły dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorców, były dodatkowo wsparte wiarygodnością, jaką cieszą się poszczególne redakcje regionalne.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny