Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Cyfrowe Opowieści: ja-my-społeczeństwo

Zwalczanie dyskryminacji Zakończony
mazowieckie
Warszawa
2014-04-01 - 2015-03-31
69 582,31 PLN
62 451,24 PLN
kobiety
Opis projektu
Komunikowanie swojej misji opinii publicznej to duże wyzwanie, stojące przed organizacjami pozarządowymi, specjalizującymi się w zwalczaniu dyskryminacji. Ponieważ używanie branżowego żargonu jest nieskuteczne, istnieje potrzeba wykorzystania nowych, atrakcyjnych sposobów opowiadania o swoich działaniach szerszej publiczności.
Zamierzeniem projektu było upowszechnienie wśród organizacji pozarządowych storytellingu jako narzędzia przeciwdziałania dyskryminacji oraz zastosowanie storytellingu do wzmocnienia osób, narażonych na dyskryminację. Skupiono się na grupie nieheteroseksualnych kobiet.
W wyniku podjętych działań17 organizacji działających w obszarze zwalczania dyskryminacji zapoznało się z założeniami storytellingu oraz możliwościami wykorzystania tego narzędzia w swojej pracy, a 10 nieheteroseksualnych kobiet zostało wzmocnionych poprzez stworzenie opowieści na temat własnego życia.

W ramach projektu przeprowadzono szereg działań edukacyjnych skierowanych do dwóch grup odbiorców: kobiet nieheteroseksualnych oraz osób związanych z organizacjami pozarządowymi, specjalizującymi się w zwalczaniu dyskryminacji. Zrealizowano 6-dniowe warsztaty z udziałem hiszpańskiej ekspertki na temat storytellingu dla 10 nieheteroseksualnych kobiet. Kontynuacją warsztatu był kurs e-learningowy. W ramach webinaru dla osób związanych z organizacjami pozarządowymi podzielono się doświadczeniem z realizacji projektu i informacjami na temat możliwości zastosowania storytellingu jako narzędzia przeciwdziałania dyskryminacji. W webinarze wzięło udział 7 osób. Przeprowadzono także dwudniowe szkolenie dla 10 przedstawicielek organizacji pozarządowych.

Beneficjentami projektu było 57 osób, które uczestniczyły w działaniach edukacyjnych.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny