Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Zatorze-lubię to!

Dzieci i młodzież Zakończony
warmińsko-mazurskie
Komorowo Żuławskie
2014-04-01 - 2015-06-30
186 629,48 PLN
165 301,35 PLN
działania edukacyjne
Opis projektu
Zatorze to dzielnica Elbląga zamieszkana przez około 10 tysięcy osób. Znajduje się tu wiele lokali socjalnych, w których mieszkają rodziny zagrożone wykluczeniem społecznym.
Ponad 2 tysiące mieszkańców Zatorza jest objętych pomocą społeczną, w tym wiele rodzin z powodu bezradności opiekuńczo-wychowawczej. Wskaźniki przestępczości młodzieży w wieku 15-24 lata z Zatorza są wyższe niż w pozostałych dzielnicach Elbląga.
Celem projektu było przeciwdziałanie marginalizacji młodzieży zamieszkującej elbląską dzielnicę Zatorze.
Najistotniejszym rezultatem projektu było przygotowanie 342 uczniów do realizacji samodzielnych działań w środowisku oraz zmiana postrzegania przez nich swoich możliwości dzięki rozwojowi umiejętności społecznych i prowadzeniu działań artystycznych.
W ramach projektu przeprowadzono warsztaty z psychologami i warsztaty profilaktyczne oraz trzydniowe warsztaty wyjazdowe. Młodzież wzięła udział w dwóch grach miejskich i 36 spektaklach „Teatru w klasie” oraz zorganizowała dla 12 klas gimnazjum dwie gry „Lektury za mury”.
Z projektu skorzystali gimnazjaliści z elbląskiej dzielnicy Zatorze.
Stowarzyszenie korzystało z doświadczeń, a także wsparcia merytorycznego i organizacyjnego Partnerstwa na rzecz Rozwoju Zatorza na etapie działań rekrutacyjnych oraz organizacji gier terenowych. Partner udostępnił swoje pomieszczenia podczas realizacji warsztatów.