Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Rodzina na Plus

Przeciwdziałanie wykluczeniu Zakończony
mazowieckie
Pruszków
2014-04-01 - 2015-06-30
150 074,18 PLN
134 220,28 PLN
zdrowie/ochrona zdrowia, samopomoc/self-adwokaturaa
Opis projektu
Dzieci i młodzież zakażone HIV oraz ich rodziny zmagają się ze skutkami ubocznymi leczenia, stygmatyzacją i dyskryminacją społeczną oraz z samotnością, co może prowadzić do przerwania przez nich leczenia. W Polsce brakuje odpowiedniego wsparcia dla rodzin w tej sytuacji - instytucje rządowe oferują głównie pomoc medyczną, a projekty prowadzone przez NGO najczęściej skierowane są do osób dorosłych.
Celem projektu było przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu rodzin z dziećmi zakażonymi wirusem HIV poprzez uzupełnienie dotychczasowej oferty o poradnictwo i inne formy wsparcia dla rodzin dzieci żyjących z HIV.
Projekt przyczynił się do podniesienia jakości życia 101 osób z HIV z całej Polski poprzez udzielenie wsparcia bezpośredniego, online i działania lokalnych sieci samopomocowych.
Stworzono poradnię online dla rodzin dzieci zakażonych HIV, za pośrednictwem której udzielono porad 80 rodzinom, udostępniono ponad 90 artykułów z dziedziny medycyny, psychologii, prawa i zagadnień socjalnych, otwarto forum internetowe. Przeprowadzono również trzy szkolenia dla 17 liderów, którzy rozpoczęli działania lokalnych sieci samopomocowych w 5 województwach oraz dwa szkolenia dla młodzieży zakażonej HIV i ich opiekunów, które służyły wzajemnemu poznaniu się, wymianie doświadczeń, rozmowie o obawach, poczuciu winy, wpływie zakażenia na komunikację w rodzinie oraz relacje z rówieśnikami i partnerami.
Bezpośrednimi beneficjentami były osoby zagrożone wykluczeniem społecznym – 80 rodzin z dziećmi i młodzieżą zakażonymi HIV (101 osób).
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny