Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Lokalne działania przeciwdziałające dyskryminacji osób LGBT

Zwalczanie dyskryminacji Zakończony
mazowieckie
Warszawa
2014-03-01 - 2015-11-15
236 189,84 PLN
212 532,61 PLN
LGBTQ
Opis projektu
Z badań przeprowadzonych przez KPH, Lambdę-Warszawa i Fundację Transfuzja (Sytuacja społeczna osób LGBT. Raport za lata 2010 i 2011) na grupie 11000 osób wynika, że w Polsce utrzymuje się jeden z najwyższych w UE wskaźników dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Towarzyszy temu niewielka liczba inicjatyw dotyczących budowania zrozumienia społecznego dla sytuacji osób LGBT. Z kolei z badania przeprowadzonego przez Lambdę w 2012 r. wynika, że działające lokalnie organizacje LGBT (stanowiące tylko połowę z organizacji zajmujących się tym tematem) rzadko lub w ogóle nie podejmują działań dotyczących zmiany postrzegania osób LGBT, zaś jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest deficyt kompetencji w tym zakresie.

Celem projektu było przygotowanie 18 osób pochodzących z 6 organizacji i grup z całej Polski do prowadzenia wydarzeń upowszechniających tolerancję wobec osób LGBT.

Uczestnikom projektu udało się rozwinąć umiejętności umożliwiające realizację wydarzeń antydyskryminacyjnych, a także zdobyć niezbędne do tego kompetencje intra- i interpersonalne. 15 spośród 18 osób jest nadal zaangażowanych w przeciwdziałanie dyskryminacji osób LGBT. Przeprowadzono szkolenia dla 18 osób, które następnie przygotowały i samodzielnie zorganizowały cykl 18 wydarzeń antydyskryminacyjnych (warsztaty, akcje edukacyjne, debaty, protesty) w 6 miastach. Mentorzy wsparli uczestników w sprawnej realizacji zaplanowanych przedsięwzięć metodą uczenia się poprzez działanie.

Ze szkoleń skorzystało 18 osób z lokalnych organizacji , ze zorganizowanych działań antydyskryminacyjnych około 10 000 osób.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny