Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Rady Dzielnic w Katowicach

Partycypacja publiczna Zakończony
śląskie
Katowice
2014-02-17 - 2016-04-17
63 461,86 PLN
56 761,86 PLN
samorząd
Opis projektu
W momencie składania wniosku w Katowicach Rady Jednostek Pomocniczych funkcjonowały w mniej niż połowie dzielnic, mieszkańcy miasta nie mieli też świadomości ich istnienia i działań jakie podejmują osoby zasiadające w tych Radach. Celem projektu było rozpromowanie i upowszechnienie Rad w mieście Wnioskodawcy.
W ramach projektu zorganizowano:
- dziesięć sesji szkoleniowych, które objeły ponad sto osób,
- ponad dwadzieścia otwartych spotkań dla mieszkańców dzielnic,
- kilkanaście zbiórek podpisów za utworzeniem RJP w dzielnicach miasta.
W efekcie w Katowicach funkcjonuje teraz 19 Rad Jednostek Pomocniczych.
Beneficjentami prowadzonego projektu byli głównie dzielnicowi aktywiści, którzy chcieli zformalizować swoje funkcjonowanie w ramach struktur miejskich oraz dostać nowe narzędzie do komunikacji z Urzędem Miasta. Biernymi beneficjentami stali się również mieszkańcy dzielnic, w których powołano RJP, jako, że uzyskali oni nowych przedstawicieli, którzy mogą reprezentować ich interesy.

W ramach rozwoju insytutucjonalnego organizacja przeprowadziłą badanie ankietowe na swoim terenie działania na temat potrzeb mieszkańców zamieszkujących dzielnicę Bogucice. Dzięki temu uzyskaliśmy możliwość nakierunkowania działalności Stowarzyszenia na dziedziny, która według mieszkańców są najbardziej istotne.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny