Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży

Dzieci i młodzież Zakończony
Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce
małopolskie
Kraków
2014-03-01 - 2015-08-31
388 814,57 PLN
349 932,57 PLN
niepełnosprawność, mowa nienawiści
Opis projektu
Dzieci i młodzież pochodzące ze środowisk zagrożonych marginalizacją często nie mają możliwości udziału w zajęciach rozwijających ważne kompetencje i rozszerzających horyzonty. Na terenie prowadzonych działań brakuje oferty wzmacniającej kompetencje społeczne i uczących aktywności i odpowiedzialności za siebie i innych. Młode osoby nie są świadome możliwości oddziaływania na otaczającą ich rzeczywistość w skali lokalnej i nie podejmują działań mających wpływ na sytuację osób z uboższych regionów świata. W programach świetlic brakuje zajęć z edukacji globalnej dotyczących ochrony środowiska, oszczędności wody, ochrony zasobów naturalnych, dobrze zaplanowanych zakupów, recyklingu czy zależności ekonomicznych.
Celem projektu było rozwijanie wśród młodych osób ze świetlic kolpingowskich postaw obywatelskich poprzez organizację zajęć z edukacji globalnej.
W rezultacie projektu 214 dzieci z siedmiu świetlic na terenie Chełmka, Jarosławia, Kłodawy Gdańskiej, Makowa Podhalańskiego, Oświęcimia, Poręby Żegoty i Sosnowca zostało przygotowanych do prowadzenia lokalnych działań społecznych oraz zdobyło wiedzę o globalnych zależnościach i ich konsekwencjach.
W ramach projektu przeprowadzono 925 godzin zajęć edukacyjnych z dziećmi w siedmiu świetlicach. Uczestnicy projektu zorganizowali 9 akcji informacyjnych dla środowisk lokalnych. Przygotowano publikację „Podstawy umiejętności trenerskich i dobre praktyki”. Przeszkolono 21 animatorów w zakresie prowadzenia zajęć na temat edukacji globalnej. Opracowano programy zajęć w świetlicach dla dzieci na temat edukacji globalnej. Zorganizowano festiwal edukacji globalnej.
Z projektu skorzystały dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat z 7 kolpingowskich świetlic.
Organizacja partnerska, Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK, przygotowała animatorów zajęć z edukacji globalnej oraz publikację "Podstawy umiejętności trenerskich i dobre praktyki".
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny