Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

KARIOKA GIRLS ROCK CAMP - Polska

Dzieci i młodzież Zakończony
małopolskie
Kraków
Stelpur Rokka!, Islandia
2014-09-01 - 2016-04-30
348 445,90 PLN
312 570,60 PLN
działania edukacyjne
Opis projektu
W procesie socjalizacji i edukacji dziewczynek stereotypowo przypisuje się im role, w których nie mieści się gra na perkusji czy gitarze elektrycznej, obiegowo uważanych za instrumenty dla mężczyzn. Dyskryminacja kobiet odbywa się na wielu płaszczyznach naszej rzeczywistości, mając wpływ na wychowanie i kształtowanie postaw. Wiele zawodów wciąż uważa się za typowo męskie, dotyczy to też muzyki rockowej. Muzyka tworzona przez kobiety wciąż jest mało doceniana i spychana na margines kultury.
Celem projektu była integracja dziewcząt zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez wspólne działania artystyczne z ich rówieśniczkami.
Dzięki projektowi 12 dziewcząt z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, domów dziecka i świetlic środowiskowych zaangażowało się w tworzenie zespołów muzycznych, organizację koncertów i rożnych działań artystycznych, a przez to włączyło się w działania społeczne wspólnie ze swoimi rówieśnikami.
Podczas realizacji projektu zostały zorganizowane trzy obozy rockowe dla nastolatek w wieku 14-19 lat, w trakcie których odbyły się lekcje gry na instrumentach, zajęcia wokalne, warsztaty pisania tekstów i warsztaty antydyskryminacyjne. Każdy z obozów zakończył się koncertem finałowym. Zorganizowanych zostało 10 warsztatów muzycznych. W efekcie prowadzonych działań powstały 2 zespoły muzyczne, które kontynuują próby i grają koncerty.
Z projektu skorzystały dziewczęta w wieku 14-19 lat z całej Polski. 20 proc. z nich stanowiły osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.
Partnerem projektu była organizacja Stelpur Rokka! z Islandii, która odpowiadała za współtworzenie programów Girls Rock Camp, poprowadzenie części zajęć dla uczestniczek, liderek i wolontariuszek obozów przygotowawczych.
Krajowym partnerem projektu była Fundacja Pozytywnych Zmian, która odpowiadała za współtworzenie programu i współorganizację Girls Rock Camp w Polsce.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny