Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Widok na zmianę

Dzieci i młodzież Zakończony
łódzkie
Skierniewice
2014-08-04 - 2016-04-30
152 333,69 PLN
135 894,85 PLN
wolontariat, aktywizacja społeczności lokalnych
Opis projektu
Prawie połowa mieszkańców Skierniewic zamieszkuje jedno osiedle – Widok. Gęstość zaludnienia tej części miasta jest ponad dwa razy wyższa niż innych obszarów Skierniewic. Osiedle zbudowane zostało w niskim standardzie, brakuje terenów zielonych i dobrze zagospodarowanych części wspólnych. Miejsce to jest negatywnie postrzegane przez pozostałych mieszkańców miasta i pogardliwie nazywane „zatorzem”.
Rodzi to wiele problemów dotyczących sytuacji społecznej na osiedlu Widok, m.in. zabezpieczanie przestrzeni prywatnej, próby izolowania się, brak relacji sąsiedzkich, nieutożsamianie się mieszkańców z miejscem zamieszkania. Problemem osiedla jest też brak oferty kulturalnej i zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży.
Celem projektu był rozwój zaangażowania społecznego młodzieży z osiedla Widok w Skierniewicach.
Dzięki projektowi w miejscu, w którym realizowano działania adresowane do młodzieży, powstała grupa 49 młodych liderów. Organizują oni i realizują inicjatywy na terenie swojego osiedla, które boryka się z problem zaniedbania społeczno-kulturalnego.
Projekt umożliwił przeprowadzenie badawczych akcji animacyjnych oraz pogłębionych badań i wypracowanie diagnozy społecznej osiedla Widok. Młodzi uczestnicy projektu skorzystali z cyklu warsztatów artystycznych oraz szkoleń z projektowania i realizacji działań kulturalnych, a następnie przeprowadzili pięć dużych własnych inicjatyw społecznych.
Z projektu skorzystała młodzież z osiedla Widok w Skierniewicach.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny