Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Pozytywny Świat Kobiet

Przeciwdziałanie wykluczeniu Zakończony
mazowieckie
Warszawa
2014-10-01 - 2016-04-30
252 474,05 PLN
219 989,77 PLN
zdrowie/ochrona zdrowia
Opis projektu
Co roku w Polsce rozpoznaje się około 160-200 nowych zakażeń HIV wśród kobiet. W 2015 r. odnotowano 184 nowe zakażenia, 39 kobiet zachorowało na AIDS, a 11 kobiet chorych na AIDS zmarło. Mimo tego nie prowadzono długofalowych działań skierowanych do kobiet HIV+, które uwzględniałyby specyfikę ich potrzeb.
Podstawowym celem projektu było podniesienie jakości życia i integracja środowiska kobiet z HIV poprzez prowadzenie różnych form poradnictwa, wsparcia, dostarczanie wiedzy, rozwijanie kompetencji społecznych i aktywizowanie do pracy wolontaryjnej.
Kobiety żyjące z HIV skorzystały ze specjalistycznych konsultacji, warsztatów oraz spotkań wspierających i integracyjnych. Powstała strona internetowa i blog poświęcone tematyce kobiet z HIV/AIDS. Uczestniczki zadeklarowały zwiększone poczucie wsparcia społecznego, poprawę samopoczucia.
Przeprowadzono 211 konsultacji specjalistycznych i 444 konsultacje edukatorek oraz 154 interwencje w sytuacjach kryzysowych (85 kobiet). Wsparciem mailowym i telefonicznym objęto 96 kobiet z całej Polski. Odbyło się 56 spotkań Klubu Pozytywka wspierających i integrujących kobiety HIV+. Uczestniczki projektu współtworzyły stronę internetową Pozytywnyświatkobiet.org i zamieszony na niej blog. Zorganizowano 5 jednodniowych i 3 trzydniowe spotkania psychoedukacyjne dla 65 kobiet. Przeszkolono 9 edukatorek i 13 wolontariuszek. Zrealizowano badanie dotyczące jakości życia kobiet HIV+ i opracowano raport.
Z projektu skorzystało ponad 350 kobiet zakażonych HIV z całej Polski.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny