Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Wolontariat? Gram w to!

Dzieci i młodzież Zakończony
śląskie
Katowice
Rauði krossinn, Islandia
2014-08-04 - 2016-04-30
373 540,29 PLN
334 640,41 PLN
działania edukacyjne, nowe technologie, wolontariat
Opis projektu
Polska pod względem zaangażowania obywatelskiego i wolontariatu plasuje się „w ogonie” Europy. Potwierdzają to m.in. Diagnoza Społeczna oraz badania Klon/Jawor (jedynie 14 proc. Polaków deklaruje, że w ciągu ostatniego roku zaangażowało się w wolontariat).
Celem projektu było zwiększenie aktywności i zaangażowania młodzieży szkolnej z województwa śląskiego w działania wolontariackie.
Dzięki projektowi ponad 1000 wolontariuszy z około 40 szkolnych kół wolontariatu samodzielnie przeprowadziło 171 zorganizowanych akcji społecznych, takich jak koncerty charytatywne czy pikniki integracyjne. Z 14 z nich powstały krótkie relacje filmowe.
W ramach projektu przeprowadzono cykle szkoleniowe, zorganizowano 200 spotkań animacyjnych dla uczniów zainteresowanych wolontariatem, wprowadzono mechanizmy grywalizacyjne oraz przygotowano galę podsumowującą. Wszystkie podstawowe informacje o grze, w tym zasady, fabuła, misje i wyzwania oraz ranking drużyn można było znaleźć na stronie www.polichrom.pl.
Z projektu skorzystała młodzież szkolna w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym z 52 szkół województwa śląskiego (jako odbiorcy wszystkich proponowanych działań).
Partner projektu, Islandzki Czerwony Krzyż, służył konsultacjami merytorycznymi, przede wszystkim w zakresie wprowadzania mechanizmu grywalizacji w wolontariacie.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny