Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Koło Gazety Ulicznej - STOP wykluczeniu i marginalizacji

Przeciwdziałanie wykluczeniu Zakończony
wielkopolskie
Poznań
2014-09-01 - 2016-02-29
148 623,62 PLN
133 739,68 PLN
bezdomność, kultura, prawo
Opis projektu
Z doświadczenia organizacji wynika, że osoby długotrwale bezrobotne nie są w stanie powrócić do aktywności społecznej bez pomocy. Borykają się z wieloma problemami: brak kwalifikacji, poczucie niskiej wartości, uzależnienia, zadłużenia, konflikty z prawem i potrzebują co najmniej roku do ponownej adaptacji. Nie mają dostępu, ale i motywacji, do korzystania z dóbr kultury, wsparcia psychologicznego i prawnego.

Celem projektu było zmniejszenie stopnia marginalizacji osób długotrwale bezrobotnych poprzez ich aktywizację społeczną i kulturalną oraz zapewnienie dostępu do usług psychologicznych i porad prawnych.

171 osób wzięło udział w warsztatach kulturalnych, dziennikarsko- reporterskich, fotograficznych i psychoedukacyjnych oraz wydarzeniach kulturalnych. Uczestnicy opublikowali swoje prace (teksty i zdjęcia) w Gazecie Ulicznej. Powstało miejsce spotkań wyposażone w komputery i Internet.

Zrealizowano warsztaty tematyczne: „Wokół kultury” (61 spotkań, łącznie 110 uczestników), dziennikarsko-reporterskie (55 spotkań, łącznie 103 uczestników), fotograficzne (43 spotkań, łącznie 43 uczestników) i psychoedukacyjne (18 spotkań, łącznie 58 uczestników) oraz szkolenia z autoprezentacji (7 spotkań, łącznie 33 uczestników). Prowadzono doradztwo prawne (14 dyżurów dla 33 osób) i konsultacje psychologiczne (6 dyżurów dla 5 osób). Zorganizowano 7 wspólnych wyjść do instytucji kultury.

Uczestnikami projektu było 171 osób marginalizowanych - bezrobotne lub o najniższych dochodach i dużych trudnościach w samorealizacji – z Poznania i okolic.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny