Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Transpłciowość i różnorodność płciowa w kulturze.

Zwalczanie dyskryminacji Zakończony
małopolskie
Kraków
2014-09-01 - 2015-12-31
69 516,98 PLN
62 516,98 PLN
kultura, LGBTQ
Opis projektu
Osoby transpłciowe nie tylko doświadczają marginalizacji w życiu społecznym, lecz również są mnie widoczne w obrębie samego ruchu LGBT. O ile zagadnienia związane z homoseksualnością stanowią ważny element polskiej debaty publicznej, o tyle kwestie różnorodności płciowej pozostają mało znane szerszej publiczności. Ponadto, perspektywa osób transpłciowych nie jest w wystarczającym stopniu obecna w działaniach organizacji LGBT.

Projekt zmierzał do włączenia w centrum zainteresowań środowiska LGBT zagadnień różnorodności płciowej oraz do wzmocnienia osób transpłciowych.

Rezultatem projektu jest uwrażliwienie na kwestie różnorodności płciowej 1200 osób (w tym przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych) oraz wzmocnienie 26 osób transpłciowych.

W ramach projektu zrealizowano czterodniowy międzynarodowy Trans*Festiwal, który w całości został poświęcony kwestii różnorodności płciowej. Festiwal obejmował 4 wystawy artystyczne, 5 pokazów filmowych, 6 warsztatów oraz 16 prezentacji z dyskusją. Ponadto, zorganizowano trzy wyjazdowe warsztaty artystyczne dla 26 osób transpłciowych. Dotyczyły one takich tematów jak fotografia, kreatywne pisanie oraz moda. W ramach warsztatów osoby uczestniczące przygotowały własne prace, które będą wykorzystywane w dalszych działaniach Fundacji na rzecz upowszechniania wiedzy o transpłciowości.

Beneficjentami projektu było 1200 osób, które uczestniczyły w Festiwalu oraz 26 osób, które uczestniczyły w warsztatach.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny