Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Konsultacje społeczne Lokalnego Programu Rewitalizacji w Łodzi

Partycypacja publiczna Zakończony
łódzkie
Łódź
2015-04-01 - 2015-11-30
71 418,48 PLN
64 218,48 PLN
rewitalizacja, polityki lokalne
Opis projektu
Projekt nie został ukończony. Celem było przeprowadzenie konsultacji społecznych programu rewitalizacji w Łodzi. Instytut Rozwoju Miast szacuje, że aż 20 proc. obszarów miejskich w Polsce jest objętych degradacją. Choć zjawiska kryzysowe występują w różnych miastach, to właśnie w Łodzi są szczególnie widoczne.

Samorząd prowadzi rewitalizację w oparciu o program uchwalony przez radę gminy. Poprzedni dokument strategiczny w Łodzi, czyli Lokalny Program Rewitalizacji uchwalony na lata 2004-2013, przestał obowiązywać. Fundacja dążyła do tego, by pracom eksperckim nad nowym programem towarzyszyły szeroko zakrojone konsultacje społeczne.
Partnerem przedsięwzięcia było Miasto Łódź, którego zadaniem było przygotowanie programu rewitalizacji. Fundacja zobowiązała się do przeprowadzenia konsultacji społecznych zarówno z mieszkańcami, jak i interesariuszami, a więc przedstawicielami środowisk związanych z kulturą i animacją społeczną, rynkiem pracy, nieruchomościami, wsparciem społecznym itp.
Do konsultacji ostatecznie nie doszło z powodu przeciągających się prac nad dokumentem strategicznym, który miał zostać poddany pod dyskusję. Fundacja opracowała jednak metodologię konsultacji oraz zmapowała interesariuszy. Pomimo nieukończenia projektu wierzy, że nasze raporty dostępne na stronie naszarewitalizacja.pl mogą być źródłem inspiracji dla osób zainteresowanych miejskimi politykami.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny