Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Znam swoje prawa - Legnica przeciw dyskryminacji kobiet

Zwalczanie dyskryminacji Zakończony
dolnośląskie
Legnica
2015-03-01 - 2016-02-29
63 297,49 PLN
56 967,49 PLN
kobiety, przemoc
Opis projektu
Z informacji uzyskanych od organów ścigania wiadomo, że co najmniej 1000 mieszkanek Legnicy doświadcza przemocy w pracy i w domu. Z obserwacji wynika, że ogromna liczba kobiet rezygnuje z uzyskania wsparcia prawnego, głównie z powodu braku środków na opłacenie prawnika. Na terenie Legnicy żadna instytucja nie prowadzi bezpłatnej pomocy prawnej dla kobiet.

Celem projektu była kompleksowa pomoc prawna adresowana do kobiet z Legnicy doświadczających dyskryminacji oraz przemocy, a także edukacja antyprzemocowa mieszkańców. Projekt miał także służyć wymianie doświadczeń między pracownikami instytucji miejskich działających na rzecz kobiet.

Projekt pozwolił na udzielenie wsparcia prawnego 102 osobom. 36 osób, które wzięły udział w spotkaniach szkoleniowych, podniosło swoje kompetencje w zakresie pomocy prawnej osobom doświadczającym dyskryminacji lub przemocy. Pomiędzy instytucjami została nawiązana współpraca dotycząca rozwiązywania trudnych sytuacji kobiet, które doświadczają przemocy.

Przeprowadzono 216 godzin doradztwa, z którego skorzystały 102 osoby. W ramach działań informacyjno-promocyjnych wydano 2000 sztuk ulotki i 500 sztuk broszury. W prasie i internecie ukazało się 16 ogłoszeń oraz 6 tekstów prasowych. Kampania dotarła do około 10 000 osób. Odbyły się trzy 4-godzinne spotkania dla osób zatrudnionych w instytucjach miejskich. Podczas warsztatów dyskutowano nad rozwiązaniami, które mogłyby przyczynić się do większej i pełniejszej ochrony prawnej kobiet. Powstał raport podsumowujący pracę z uczestnikami i rezultaty oraz zawierający rekomendacje do dalszych działań. Raport został przekazany do instytucji biorących udział w projekcie.

Z projektu skorzystało około 140 osób (102 osoby korzystające z doradztwa i 36 osób, które wzięły udział w szkoleniach). Odbiorcy kampanii informacyjnej to mieszkańcy Legnicy w liczbie ok. 10 000 osób.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny