Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2016-04-29

Wizyta studyjna w Berlinie! Zapraszamy do udziału

Serdecznie zachęcamy do udziału w pierwszej z serii pięciu zagranicznych wizyt studyjnych dla przedstawicieli organizacji pozarządowych pracujących z uchodźcami.

Wizyta odbędzie się w Berlinie w dniach 23-25 maja 2016 r. (wyjazd 22 maja, powrót 25 lub 26 maja). Temat przewodni wizyty: zaangażowanie społeczne obywateli oraz inicjatywy oddolne na rzecz uchodźców przybywających do Niemiec.

Cele wizyty:

  • zapoznanie się z niemieckimi doświadczeniami w zakresie pomocy uchodźcom i ich integracji ze społeczeństwem przyjmującym, ze szczególnym uwzględnieniem inicjatyw oddolnych i samopomocowych,
  • określenie możliwości i szans na zastosowanie niemieckich dobrych praktyk w polskim kontekście,
  • nawiązanie kontaktu z niemieckimi organizacjami i grupami nieformalnymi zajmującymi się ww. tematyką.

Koszty zakwaterowania, wyżywienia, transportu lokalnego, oraz transportu na trasie Warszawa-Berlin-Warszawa pokrywane są przez Organizatorów. Ze względu na interaktywny charakter spotkań wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Formularz zgłoszeniowy, zasady rekrutacji oraz plan wizyty znajdują się na stronie:

http://ocalenie.org.pl/2016/04/26/wizyta-studyjna-w-berlinie/

Zgłoszenia przyjmowane są do 10.05.2016 r. Ws. szczegółów prosimy o kontakt z Fundacją Ocalenie.

Wizyty studyjne (Berlin, Budapeszt, Ateny, Oslo, Ottawa) organizowane są przez Fundacje Ocalenie we współpracy z Fundacją Batorego. Cały cykl jest finansowany ze środków EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.