Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2016-09-20

Działania Grecji w obliczu kryzysu migracyjnego – wizyta studyjna

Zapraszamy do udziału w czwartej z serii pięciu zagranicznych wizyt studyjnych dla przedstawicieli organizacji pozarządowych pracujących z uchodźcami! Odbędzie się ona w Atenach w dniach 16-20.10.2016 r.  Tematem przewodnim wizyty będą działania jakie podjęła Grecja w obliczu kryzysu migracyjnego.

Celem wizyty będzie:

  • zapoznanie się z greckimi doświadczeniami w zakresie pomocy uchodźcom, szczególnie w okresie nasilenia się kryzysu i przyjmowania największej liczby uchodźców przybywających do greckich brzegów latem 2015 r.
  • nawiązanie kontaktu z greckimi organizacjami i instytucjami zajmującymi się ww. tematyką,
  • określenie możliwości i szans na zastosowanie greckich doświadczeń w polskim kontekście.

Koszty zakwaterowania, wyżywienia, transportu lokalnego, oraz transportu na trasie Warszawa-Ateny-Warszawa (samolot) pokrywane są przez organizatorów.  Ze względu na interaktywny charakter spotkań wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Osoby zainteresowane prosimy zgłaszać się poprzez formularz zgłoszeniowy najpóźniej do 12:00 04.10.2016 r. Udział w wizycie zostanie potwierdzony do 5.10.2016 r.

Pytania dotyczące wizyty prosimy kierować na maila: [email protected].

 

Cykl wizyt studyjnych (Berlin, Budapeszt, Stavanger, Ateny, Ottawa) organizowany jest przez Fundację Ocalenie we współpracy z Fundacją Batorego. Cały cykl jest finansowany z funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.