Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2016-11-23

II Forum Różnorodności – Sojusznicy i Lokalność

W tym roku już po raz drugi, wspólnie z Polskim Towarzystwem Prawa Antydyskryminacyjnego, zorganizowaliśmy Forum Różnorodności. Spotkaliśmy się, aby porozmawiać o Sojusznikach i Lokalności działań. Wspólnie zastanawialiśmy się gdzie szukać wsparcia, nowych rozwiązań oraz jak wzmacniać i zasilać szeregi osób, dla których prawa człowieka i równe traktowanie są ważne. Forum odbyło się 21 – 22 listopada 2016 r. w Teresinie, wzięło w nim udział 60 osób.

#SOJUSZNICY – podczas pierwszego dnia Forum w trzech blokach tematycznych poruszyliśmy kwestie budowania strategii sojuszniczych w oparciu o doświadczenia osób, które w swoich organizacjach i działaniach proponują nieoczywiste praktyki współpracy i tworzenia aliansów. Rozmawialiśmy podczas trzech sesji:

#LOKALNOŚĆ – drugiego dnia pochyliliśmy się nad dylematami związanymi ze współpracą na poziomie lokalnym. W trzech modułach omówiliśmy tematy związane z wdrażaniem działań równościowych w najbliższymotoczeniu oraz możliwością wykorzystywania narzędzi do pracy ze społecznościami lokalnymi w przeciwdziałaniu dyskryminacji. Odbyły się następujące sesje:

Poniżej krótka wideorelacja