Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2016-06-30

Bądźcie z nami na Przystanku Woodstock!

Nasz “Dom bez hejtu” podczas Przystanku Woodstock coraz bliżej! W tym roku będziemy tam razem z czternastoma organizacjami. Startujemy już 13 lipca czytaniem antydyskryminacyjnych bajek o dzielnych księżniczkach i pięknych królewiczach.

Dwa duże namioty w Akademii Sztuk Przepięknych wypełnią aktywności, warsztaty i rozmowy o tolerancji. “Dom bez hejtu” zbudujemy w Kostrzyniu już po raz drugi w ramach Obywateli dla Demokracji.

Cztery woodstockowe dni bez hejtu rozpoczną się w środę 13 lipca wieczorynką o dzielnych księżniczkach i pięknych królewiczach. Kolejne trzy dni od rana do wieczora wypełnią przeróżne warsztaty i spotkania antydyskryminacyjne. Wśród nich między innymi jak reagować na mowę nienawiści i przemoc w przestrzeni publicznej oraz jak radzić sobie z dyskryminacją. Ponadto „domownicy” będą mogli dowiedzieć się jak żyje się z zespołem Tourette’a, i dlaczego żyje się dobrze, a także poczuć na własnej skórze jak to jest być uchodźcą. Nie zabraknie również elementów muzycznych, kulinarnych i sportowych, gry na bębnach, nauki śpiewu etnicznego oraz wspólnego gotowania i ćwiczeń. Każdy będzie mógł zadać nawet najtrudniejsze pytania oraz odpocząć w przestrzeni wolnej od nienawiści.

W Domu bez hejtu będziecie mogli spotkać:

 

Wszystkie organizacje będą miały również swoje stoiska informacyjne.