Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2015-10-30

Dane dla zmiany, czyli co robić z informacjami, które posiadamy

Jak wykorzystać ogrom informacji, które gromadzimy i przetwarzamy na co dzień, aby skuteczniej się komunikować, wpływać na zmiany i na skuteczność własnych działań? Za nami warsztaty Dane dla zmiany. Uczestnicy z organizacji prowadzących działania kontrolne i partycypacyjne rozmawiali o tym,  jak spojrzeć na dane jako narzędzie, które pomaga w osiąganiu zmiany i przekonywaniu do swoich rozwiązań nie tylko osoby decyzyjne, ale też szerszą publiczność.

Warsztaty poprowadzili:

Anna Kuliberda – edukatorka i trenerka w organizacjach pozarządowych. Zajmuje się nowymi metodami uczenia się osób dorosłych i młodzieży. W swojej pracy miesza metody edukacji poza- i nie-formalnej, on- z off-line, aby jak najpełniej odpowiadać na potrzeby współczesnych czasów. Organizatorka i uczestniczka społeczności uczących się (peer to peer) w zakresie nowych technologii dla społeczeństwa obywatelskiego w Polsce oraz na Bałkanach, gdzie obecnie mieszka.

Michał Szota – projektant grafiki i interakcji, webdeveloper, VJ, autor instalacji interaktywnych, współpracownik Centrum Sztuki WRO, anglista. Od 12 lat eksperymentuje z alternatywnymi zastosowaniami technologii WWW. Portfolio prac pod adresem http://szota.biz.

Warsztaty sieciujące miały formę dwudniowych spotkań spotkania, które odbyły się w dniach:
• 27 – 28 października 2015 roku,
• 29 – 30 października 2015 roku,