Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2016-06-13

Dzień Uchodźcy w Warszawie

Wystawa, Migrujący Tramwaj, kino plenerowe i wielokulturowy piknik. To tylko niektóre punkty programu obchodów Dnia Uchodźcy w Warszawie (17-19  czerwca 2016). Warszawskie wydarzenia zainaugurują tygodniową akcję informacyjną (18-25 czerwca 2016), w którą włączyły się organizacje i instytucje z całej Polski.

20 czerwca przypada Światowy Dzień Uchodźcy. Jest to gest solidarności z tysiącami osób, które uciekły ze swoich domów przed prześladowaniem. Działania i akcje podejmowane w tym okresie mają przypominać, że nikt nie jest uchodźcą z wyboru. Uchodźcą jest natomiast osoba, która zmuszona chronić swoje życie i życie swoich bliskich ucieka z domu do innego, bezpiecznego miejsca.

W tym roku obchody Dnia Uchodźcy w Warszawie organizowane są przez Fundację Refugee.pl i Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z funduszy EOG. Będą trwać aż trzy dni od 17 do 19 czerwca. Mapa kulturalnych wydarzeń umożliwi uczestnikom poznanie uchodźców – odkrywanie ich historii, kultury i tradycji kulinarnych. W trakcie warszawskich obchodów poznamy drogi i życie uchodźców oczami dwójki fotografów, przejedziemy przez miasto Migrującym Tramwajem, obejrzymy filmy w plenerze nad Wisłą. Trzydniowy program zakończy wielokulturowy piknik oraz występ Kabaretu na Koniec Świata. Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM OBCHODÓW DNIA UCHODŹCY W WARSZAWIE