Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2014-05-13

Majowe warsztaty dla Grantobiorców programu

W ostatnim tygodniu maja zapraszamy naszych Grantobiorców na serię warsztatów dotyczących włączania w planowane działania zasad zrównoważonego rozwoju, dobrego rządzenia i równych szans.

Zasada zrównoważonego rozwoju to uwzględnianie w działaniach wpływu, jaki mają one na środowisko, zarówno to przyrodnicze, jak i społeczne. Chodzi o to, aby planując przedsięwzięcia, np. jako organizacja pozarządowa, pamiętać o minimalizowaniu ich negatywnych konsekwencji dla otoczenia.

Podczas warsztatu pokażemy, jak w sposób odpowiedzialny ekologicznie i społecznie prowadzić biuro i organizować wydarzenia. Na praktycznych przykładach pokażemy, jak uwzględniać tzw. zielone standardy m.in. w logistyce, cateringu, promocji, jak płacić mniej za energię elektryczną, wodę, prąd, a także jak zachęcić do zmian naszych pracowników i wolontariuszy.

Warsztat odbędzie się 23.05.2014, a poprowadzi go Joanna Mieszkowicz z Fundacji Aeris Futuro z Krakowa.

Fromularz zgłoszeniowy>>

 

Zapał, zaangażowanie, chęć zrobienia czegoś dobrego dla innych – to powody dla których wiele z nas decyduje się zakładać stowarzyszenia i działać w organizacjach pozarządowych. Z czasem organizacja powiększa swój zespół, zaczyna się ubiegać o dotacje i darowizny, staje się rozpoznawalna. Oprócz zapału i dobrych chęci potrzeba jej umiejętności i wiedzy jak nawigować wśród codziennych dylematów:

  • Czy podejmować decyzje szybko w małym gronie, czy włączać w ich wypracowanie więcej osób?
  • Czy robić to, na co można dostać pieniądze, czy szukać pieniędzy na to, co naprawdę chce się robić?
  • Czy jeśli wszystko o nas będzie jawne, to nadal będziemy najlepsi?

O tych i innych kwestiach porozmawiamy podczas warsztatu „Dobre zarządzanie i dobre rządzenie – jak rozwiązywać problemy i pomyślnie przechodzić zmiany?” Porozmawiamy o prawdziwych problemach, na jakie napotykają organizacje i wspólnie poszukamy rozwiązań, które przydadzą się uczestnikom w ich codziennej pracy. Sprawdzimy, czy i jak znane nam z teorii zasady pomagają w prowadzeniu zdrowych, skutecznie działających organizacji.

Warsztat odbędzie się 27.05.2014, a poprowadzi go Anna Mazgal z Centrum Cyfrowego w Warszawie.

Formularz zgłoszeniowy>>

 

Celem warsztatu „Różnorodność i równe szanse w planowaniu i wdrażaniu działań projektowych” jest prezentacja narzędzi ułatwiających planowanie i wdrażanie działań projektowych z uwzględnieniem różnorodności oraz równych szans. Spotkanie będzie składać się z 3 części:

  1. Wprowadzenie do tematyki równych szans i różnorodności w organizacjach, a także w zarządzaniu projektami i poszczególnymi wydarzeniami w ramach realizowanych projektów
  2. Planowanie i wdrażanie działań projektowych z uwzględnieniem równych szans i różnorodności – pomocne narzędzia
  3. Monitorowanie różnorodności oraz równych szans w trakcie realizacji działań z uwzględnieniem wymagań końcowej ewaluacji projektu.

Podczas warsztatu zaprezentujemy przykłady narzędzi oraz dobrych praktyk. Będzie okazja do sprawdzenia skuteczności narzędzi w praktyce na przykładach zarówno z własnych organizacji, jak i z doświadczeń British Council – organizacji globalnej prowadzącej swoją działalność w ponad 100 krajach, obecnej w Polsce od 76 lat.

Zajęcia odbędą się 30.05.2014, a poprowadzi je Ewa Kownacka – trenerka z przedstawicielstwa British Council w Warszawie.

Formularz zgłoszeniowy>>