Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2015-10-13

Mowanienawisci.info – kompendium wiedzy o mowie nienawiści

Dowiedz się czym jest mowa nienawiści, jak na nią reagować, jak o niej mówić. Na stronie www.mowanienawisci.info znajdziecie potrzebne informacje, wskazówki, przykłady ciekawych kampanii oraz materiały edukacyjne.

Strona to kompendium wiedzy o problemie mowy nienawiści oraz powiązanych z nią zjawiskach. Zamieszczone zostały na niej definicje, polskie i europejskie akty prawne oraz inicjatywy na rzecz zmian legislacyjnych, dostępne publikacje (badania, analizy, raporty i monitoring), a także materiały edukacyjne dla różnych grup docelowych oraz kontakty do organizacji zajmujących się tą tematyką.

Strona zawiera również opis najciekawszych akcji i kampanii mających na celu przeciwdziałanie mowie nienawiści (zarówno polskich, jak i zagranicznych), a także wskazówki, w jaki sposób można zgłosić nienawistne treści do prokuratury, czy zablokować stronę internetową zawierającą takie treści.

Zapraszamy serdecznie do współtworzenia strony i przesyłania materiałów związanych z tematyką na adres: [email protected]