Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2016-10-10

Polska przeciwko rasizmowi i przemocy!

Podobnie jak w ubiegłym roku, 15 października 2016 będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Uchodźcami. W tym roku pod hasłem Polska przeciwko rasizmowi i przemocy. Przez cały tydzień od 8 do 15 października w całej Polsce odbywać się będą spotkania, akcje społeczne, działania artystyczne, warsztaty, dyskusje, wykłady, wystawy, happeningi, pokazy filmów i koncerty. 15 października obchody zakończymy manifestacją w Warszawie.

W akcję włączyły miejscowości z całej Polski. Wśród nich są m.in. Wrocław, Kraków, Bolesławiec, Grotniki, Oświęcim, Białowieża. Zorganizują one pokazy filmów o tematyce uchodźczej, spotkania i warsztaty. Pełną listę inicjatyw i miejscowości możecie znaleźć na stronie www.solidarnizuchodzcami.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku Polska przeciwko rasizmowi i przemocy

15 października, na zakończenie obchodów Dnia Solidarności z Uchodźcami odbędzie  się manifestacja na Placu Defilad. Start o godzinie 16.00. Gościnnie wystąpią m. in. Kortez, Paulina Przybysz, Molly Nilsson, Bisz/Radex, Vienio, Marcin Masecki i Buba Badjie Kuyateh, zespół Sahel Blues, w składzie: Pako Sarr, Mamadou Diouf i Grzegorz Rytka.

Na dzieci czekają teatrzyk kukiełkowy oraz kącik zabaw. Na smakoszy natomiast wielokulturowa kuchnia. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku Warszawa przeciwko rasizmowi i przemocy.

Dzień Solidarności z Uchodźcami to okazja, by powiedzieć głośno, że nie ma w Polsce zgody na wrogość wobec słabszych, bezbronnych i potrzebujących. Że mamy prawo żyć w kraju, w którym wszyscy – bez względu na miejsce pochodzenia, kolor skóry, wyznanie, płeć, orientację seksualną, światopogląd i status materialny – traktowani są z szacunkiem i czują się bezpiecznie.

Bądźcie z nami!