Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2015-02-16

Przeciwdziałanie wykluczeniu: Praca środowiskowa jako organizowanie społeczności

Fundacja Batorego serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji relizujących projekty w obszarze przeciwdziałania wykluczeniu na spotkanie warsztatowe, które dbędzie się w dniach 16-17 marca 2015 roku w Hotelu „Pan Tadeusz” w Serocku.

Skuteczne wspieranie osób narażonych na wykluczenie wymaga nie tylko działań, które służą wzmacnianiu ich zasobów indywidualnych (np. takich jak zdrowie, wiedza, umiejętności, samodzielność, poczucie własnej wartości), ale również działań prowadzących do budowania trwałych więzi społecznych opartych na zaufaniu i pomocy wzajemnej oraz aktywizacji społeczności, w której osoby te funkcjonują.

Cele takie stawia sobie praca środowiskowa, która jest cennym uzupełnieniem działań adresowanych do poszczególnych osób i ich rodzin. Pracę tą metodą chcielibyśmy Państwu przybliżyć, dlatego też zachęcamy Państwa do udziału w warsztacie „Praca środowiskowa jako organizowanie społeczności, czyli włączanie grup ludzi do działania w sprawach dla nich ważnych”.

Warsztat wprowadza w tematykę pracy środowiskowej, bazując na sprawdzonych zasadach organizowania społeczności lokalnej oraz przekonaniu, że praca środowiskowa opiera się na połączeniu takich działań jak: odkrywanie lokalnych zasobów, łączenie tych zasobów ze sobą w procesie współpracy, a następnie stwarzania możliwości wykorzystania tych zasobów.

Warsztat odbędzie się w dniach 16-17 marca 2015 r. Prosimy o zapoznanie się z załączonym programem i wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 27 lutego stycznia 2015 r.

>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – rejestracja zakończona

>> PROGRAM SPOTKANIA

Informacje praktyczne:

Miejsce: Hotel „Pan Tadeusz”, ul. Czesława Miłosza 20, Serock – obiekt dostępny dla osób poruszających się na wózku

Dojazd: Zapewniamy dojazd autobusem z Warszawy. Zbiórka 16 marca o godzinie 9:00 pod siedzibą Fundacji im. Stefana Batorego, ul. Sapieżyńska 10a (odjazd autobusu 9:15). Powrót do Warszawy 17 marca ok. godz. 16:00.

Uczestnikom spoza Warszawy zapewniamy nocleg poprzedzający szkolenie (15/16 marca, hotel w pobliżu Fundacji) oraz zwracamy koszty podróży (2 klasa). Osobom podróżującym prywatnym samochodem zwracamy kwotę do wysokości jednego biletu w dwie strony na danej trasie, niezależnie od liczby podróżujących osób. Koszty te pokrywa organizacja, następnie przesyła notę obciążeniową wystawioną na:

Fundacja im. Stefana Batorego
ul. Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa
NIP: 526-10-46-481

Treść noty powinna zawierać:

  • pełne dane organizacji
  • data wystawienia
  • informację: kto, kiedy, na jakiej trasie podróżował i w jakim spotkaniu uczestniczył
  • kwota do zwrotu (również słownie)
  • nr konta bankowego

Do noty należy dołączyć kserokopie biletów (w przypadku osób podróżujących samochodem wydruk z potwierdzeniem ceny biletu). Noty należy przesyłać nie później niż jeden miesiąc od daty spotkania.

Zapraszamy po dwie osoby z organizacji. O zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku dużego zainteresowania przewidujemy możliwość powtórzenia warsztatu.