Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2015-04-24

Dzieci i młodzież: Rola organizacji pozarządowych w przeciwdziałaniu zjawiskom związanym z mową nienawiści

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza przedstawicieli Grantobiorców programu Obywatele dla Demokracji do udziału w drugim spotkaniu sieciującym: Rola organizacji pozarządowych w przeciwdziałaniu zjawiskom związanym z mową nienawiści”. Warsztaty odbędą się w dniach 10-11 czerwca 2015 roku (środa – czwartek) w Konstancinie-Jeziorna koło Warszawy.

Warsztaty rozpoczną się w środę 10 czerwca 2015 roku o godz. 14.00, a zakończą w czwartek, 11 czerwca 2015 roku o godz. 13.30. Dla uczestników zostanie zorganizowany transport z centrum Warszawy do ośrodka w Konstancinie-Jeziorna.

Warsztaty zostaną poprowadzone przez trenerów i ekspertów z Polski i z Norwegii.

Celem warsztatów będzie:

  • zdefiniowanie obecnej sytuacji w Polsce dotyczącej mowy nienawiści w Internecie, przestrzeni publicznej oraz życiu codziennym,
  • zapoznanie się z doświadczeniami norweskimi,
  • zapoznanie się z obecnym stanem prawnym dotyczącym przeciwdziałaniu mowie nienawiści,
  • wymiana doświadczeń, dobrych rozwiązań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści,
  • Określenie możliwości działań obywateli i organizacji pozarządowych.

Poza tym w trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli zbudować relacje i nawiązać współpracę z innymi organizacjami. Podczas sesji opracowane zostaną nowe pomysły, uczestnicy zmierzą się z konkretnymi przykładami mowy nienawiści i podejmą się ich rozwiązania.

Do udziału w warsztatach zapraszamy jedną lub dwie osoby reprezentujące organizacje, które realizują projekty w ramach programu Obywatele dla Demokracji w obszarze „Dzieci i młodzież”. Warsztaty są zorganizowane głównie z myślą o organizacjach prowadzących aktualnie projekty związane z problematyką przeciwdziałania mowie nienawiści. Chcielibyśmy jednak w miarę wolnych miejsc umożliwić udział w spotkaniach innym organizacjom o podobnych doświadczeniach. Do udziału w warsztatach należy zgłosić się za pośrednictwem formularza internetowego.

Na Państwa zgłoszenia oczekujemy do dnia 11 maja 2015 roku, do godz. 12.00. 

Informację potwierdzającą uczestnictwo prześlemy do dnia 18 maja 2015 roku.

>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – przyjmowanie zgłoszeń zakończone

Szczegółowy program przedstawimy wkrótce.