Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2014-09-15

Warsztaty “Czym są i z czym wiążą się działania strażnicze?”

Zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych na warsztat “Czym są i z czym wiążą się działania strażnicze?”


Spotkanie odbędzie się 25 września 2014 roku (czwartek), w godzinach 10.00 – 16.00, w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego w Warszzawie prz ul. Sapieżyńskiej 10a.

Celem spotkania jest powtórzenie i rozwinięcie wiedzy w zakresie monitoringu i działań strażniczych. Podczas spotkania zostaną omówione następujące tematy:

  • kontrola obywatelska;
  • interes publiczny;
  • działania strażnicze, w tym prawo i etyka w działaniach strażniczych;
  • metody prowadzenia działań strażniczych i monitoring;
  • rzecznictwo w działaniach strażniczych;
  • przykłady działań strażniczych.

Zajęcia poprowadzi Edyta Widawska, specjalistka ds. monitoringu i wieloletnia trenerka działań strażniczych współpracująca m.in. z Helsińską Fundacją Praw Człowieka i Stowarzyszeniem Sieć Obywatelska – Watchdog Polska.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy wyłącznie za pomocą formularza elektronicznego do 20 września 2014 roku.

Liczba miejsc jest ograniczona. Na jedną organizację przypada jedno miejsce. O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje praktyczne:

1. Miejsce: Fundacja Batorego, ul. Sapieżyńska 10a, Warszawa.
2. Obiekt jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach.
3. W czasie przerwy przewidziany jest poczęstunek.
4. Organizacje spoza Warszawy mogą ubiegać się o zwrot kosztów podróży (2 klasa) oraz jednego noclegu (do 300,00 PLN) swoich przedstawicieli/przedstawicielek. Koszty bezpośrednio pokrywa organizacja, następnie na podstawie wystawionej noty obciążeniowej wraz z kserokopiami biletów lub faktury może zwrócić się do Fundacji im. S. Batorego o zwrot poniesionych wydatków. Osobom podróżującym prywatnym samochodem zwrot pokrywany jest do wysokości kosztu biletu na danej trasie. Szczegóły rozliczenia zostaną przedstawione na spotkaniu. Notę księgową należy przesłać w ciągu miesiąca od terminu spotkania.
5. Dojazd do Fundacji im. Stefana Batorego z Dworca Centralnego – autobus nr 227 (przystanek „Franciszkańska”) lub 518 (przystanek „Muranowska”). Czas dojazdu ok. 20 min.
6. Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych. W pobliżu znajduje się strefa płatnego parkowania.