Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2014-03-28

Warsztaty “Jak angażować mieszkańców i lokalne władze w dialog?”

Zapraszamy na warsztaty „Jak angażować mieszkańców i lokalne władze w dialog?”, który odbędzie się w piątek 11 kwietnia w Fundacji Batorego w Warszawie. Warsztat jest skierowany do organizacji pozarządowych, które ubiegały się lub chcą się ubiegać o dotację w obszarze „Partycypacja publiczna” lub prowadzić działania partycypacyjne w obszarze „Dzieci i młodzież”.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego do piątku 4 kwietnia 2014 r.
Formularz dostępny jest pod linkiem: Formularz zgłoszeniowy

Na jedną organizację przypada jedno miejsce. O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń.

Program warsztatów:
10.00 – 12.00 Powitanie
Czym jest dialog? Warsztat wprowadzający
Dialog w praktyce – na przykładzie działalności Rady i Forum Kultury Przestrzeni oraz procesu tworzenia społecznych koncepcji zagospodarowania parków Lublina. Prezentacja i dyskusja.
12.00 – 12.10 przerwa kawowa
12.10 – 13.40 Dialog obywatelski z perspektywy “urzędu”. Prezentacja i dyskusja
13.40 – 14.10 przerwa obiadowa
14.10 – 16.10 Pierwszy krok – warunki udanej współpracy. Jak zaangażować mieszkańców i nawiązać współpracę z samorządem. Praca warsztatowa na konkretnych przykładach, zaproponowanych przez uczestników.

Warsztaty poprowadzą:

  • Piotr Choroś, były działacz organizacji pozarządowej, kierownik referatu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i partycypacji społecznej w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin, przewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin.
  • Jan Kamiński, pracownik Instytutu Architektury Krajobrazu KUL, członek Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, Przewodniczący Rady Kultury Przestrzeni w Lublinie, koordynator projektu „Opracowanie społecznych koncepcji zagospodarowania Parku Rusałka i Parku Ludowego w Lublinie” www.parki.lublin.pl

Zapraszamy!

Informacje praktyczne:
1. Miejsce: Fundacja Batorego, ul. Sapieżyńska 10a, Warszawa (sala konferencyjna na parterze). Obiekt jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach.
2. W czasie przerwy przewidziany jest poczęstunek.
3. Uczestnicy i uczestniczki mogą ubiegać się o zwrot kosztów podróży (2 klasa) oraz jednego noclegu (do 300,00 pln). Koszty bezpośrednio pokrywa organizacja, następnie na podstawie wystawionej noty obciążeniowej wraz z kserokopiami biletów lub faktury może zwrócić się do Fundacji Batorego o zwrot poniesionych wydatków. Osobom podróżującym prywatnym samochodem zwrot pokrywany jest do wysokości biletu na danej trasie. Szczegóły rozliczenia zostaną przedstawione na spotkaniu.
4. Dojazd do Fundacji Batorego z Dworca Centralnego – autobus nr 227 (przystanek „Franciszkańska”) lub 518 (przystanek „Muranowska”). Czas dojazdu ok. 20 min.
5. Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych. W pobliżu znajduje się strefa płatnego parkowania.