Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2013-09-23

Warsztaty przeciwko mowie nienawiści w sieci zakończone

W siedzibie Fundacji Batorego właśnie zakończyły się pierwsze warsztaty dla młodych blogerów przeciwko mowie nienawiści w sieci. W zajęciach wzięło udział 20 aktywistów internetowych z całej Polski. Warsztaty są częścią młodzieżowej kampanii Rady Europy No Hate Speech Movement i odbyły się w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Podczas dwóch dni szkolenia młodzi ludzie dyskutowali o tym, czym jest mowa nienawiści, jak ją rozpoznawać i w jaki sposób na nią reagować i jej przeciwdziałać. Nauczyli się też, jak tworzyć i opracowywać materiały foto i wideo, które mogą stanowić zawartość stron internetowych, wykorzystując do tego proste, dostępne i bezpłatne narzędzia internetowe.
Na zakończenie przedstawili pomysły na wspólne działania kampanijne, którymi chcą włączyć się w tworzenie ruchu Bez Nienawiści w Polsce.
Warsztaty organizowane przez Fundację Batorego i Polską Fundację Dzieci i Młodzieży przygotowali Dariusz Grzemny i Jan Dąbkowski – koordynator kampanii Rady Europy Bez Nienawiści w Polsce.

Kampania No Hate Speech Movement ma na celu zwalczanie przejawów mowy nienawiści, dyskryminacji i rasizmu w Internecie poprzez dostarczenie młodym internautom i organizacjom młodzieżowym umiejętności rozpoznawania i przeciwdziałania tym zjawiskom. Kampania, zainaugurowana 22 marca 2013 r. przez Radę Europy, jest częścią projektu Młodzież przeciw Mowie Nienawiści w Sieci, prowadzonego w okresie 2012-2014.
W Polsce kampania Bez Nienawiści została oficjalnie zainaugurowana 18 września 2013.

Więcej:

https://www.facebook.com/PolskaBezNienawisci

http://www.nohatespeechmovement.org/