Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2014-11-28

Warsztaty z rozwoju instytucjonalnego dla Wnioskodawców

Zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli wszystkich organizacji, które przygotowują wnioski pełne w III edycji programu Obywatele dla Demokracji na jednodniowy warsztat „Jak efektywnie planować rozwój instytucjonalny własnej organizacji?”, który odbędzie się w sześciu terminach: 9, 10, 11, 12, 15 i 16 grudnia 2014 r. w godz. 9.00 – 17.00 w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie.

Celem warsztatu jest pogłębienie wiedzy na temat rozwoju instytucjonalnego – co to jest, czemu służy i jak można go zapewnić. Szczególną uwagę poświęcimy diagnozie organizacji, celom rozwojowym, metodom realizacji i wdrożeniu planu rozwojowego. W trakcie warsztatu uczestnicy i uczestniczki przećwiczą na przykładach swoich organizacji niektóre z kroków tworzenia planu rozwoju instytucjonalnego, stworzą założenia swoich strategii rozwoju.

Zdobyta w czasie warsztatu wiedza pomoże w planowaniu (i modyfikacji już zaplanowanych) działań z zakresu rozwoju instytucjonalnego w przygotowywanych projektach w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Warsztaty w terminach 10, 15, 16 grudnia poprowadzi Lidia Kuczmierowska, trenerka i konsultantka posiadająca dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w sektorze pozarządowym (m.in. jako dyrektorka Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz dyrektorka programów krajowych Fundacji Batorego), prowadząca firmę szkoleniowo-doradczą LK Konsulting.

Warsztaty w terminach 9, 11, 12 grudnia poprowadzi Beata Juraszek-Kopacz, trenerka i konsultantka dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych, posiadająca dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w sektorze pozarządowym (m.in. jako wiceprezes zarządu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego), autorka publikacji na temat zarządzania organizacją pozarządową i mierzenia oddziaływania społecznego.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego w terminie do 5 grudnia 2014 r. do godziny 12.00 w południe. Udział w warsztacie zostanie potwierdzony 5 grudnia 2014 r.
Każda organizacja może zgłosić dwie osoby. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnikom i uczestniczkom spoza Warszawy pokrywamy koszty podróży i jednego noclegu.

Formularz zgłoszeniowy>>