Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2015-02-04

Partycypacja publiczna: planowanie przestrzeni oraz wpływanie na lokalne polityki i strategie

Fundacja Batorego i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” zapraszają na warsztaty, których celem będzie wymiana doświadczeń z realizacji projektów wpieranych w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Warsztaty odbędą się w dniach 5-6 marca 2015 roku w Folwarku Badowo (Badów Górny), położonym 65 km od Warszawy.

“Jestem w wirze pracy, kończę jeden projekt, a już muszę myśleć o kolejnym.”

“Wiele osób w Polsce robi podobne rzeczy, ale nie ma okazji, żeby ich poznać i się czegoś od nich nauczyć.”

“Za każdym razem trzeba udawać, że wszystko w projekcie idealnie się udało. Nie ma przestrzeni na odważną rozmowę o niepowodzeniach.”

“Mam kilka genialnych pomysłów i odkryć, chcę się nimi podzielić z innymi, ale jak?”

Takie doświadczenia łączą wiele osób koordynujących ciekawe projekty. Zapraszamy do chwili refleksji, wymiany, dzielenia się sukcesami i porażkami, do poznawania innych osób, które podejmują wyzwania związane z tematem partycypacji. Będziemy pracować w dwóch grupach: pierwsza będzie przeznaczona dla organizacji zajmujących sie partycypacją w planowaniu przestrzeni publicznej, druga – dla organizacji włączających mieszkańców w tworzenie lokalnych polityk i strategii.

Proponujemy twórczą i aktywną metodę pracy w inspirującej przestrzeni folwarku Badowo. Zapraszamy do dzielenia się, wymieniania, podsłuchiwania i podglądania co dzieje się u innych oraz do refleksji nad tym, co wydarzyło się i może wydarzyć się w Waszych projektach. Zastanowimy się jakie zmiany pociągają za sobą realizowane działania w społecznościach lokalnych oraz jak oddziałują na same organizacje. Będzie to także okazja do skonfrontowania swoich doświadczeń i pomysłów z wiedzą doświadczonych praktyków-ekspertów.

To dwa dni, podczas których możesz poznać kilkadziesiąt nowych osób, pozwolić sobie na luksus “chwalenia się porażkami” i satysfakcję “rozpracowywania sukcesów”, gimnastykować umysł i ciało i… wcielić się w postać archeologa, górnika albo odkrywcy.

Warsztaty poprowadzą trenerzy Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę“, które od ponad 13 lat stwarza osobom indywidulanym i organizacjom przestrzeń do realizacji własnych pomysłów, a także rozwoju i poszukiwań w obszarze kultury i działań społecznych.

Warsztaty odbędą się w dniach 5-6 marca 2015 roku (od godz. 10.00 dnia 5 marca do godz. 15.00 dnia 6 marca).

>> PROGRAM SPOTKANIA

>>FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO GRUPY „PRZESTRZEŃ“ – Termin nadsyłania zgłoszeń minął. Dziękujemy!

>>FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO GRUPY „POLITYKI I STRATEGIE“ – Termin nadsyłania zgłoszeń minął. Dziękujemy!

Potwierdzenie uczestnictwa prześlemy do 18 lutego.