Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2013-10-16

Ruszył konkurs na projekty systemowe!

Zapraszamy organizacje pozarządowe do składania wniosków na projekty systemowe. Internetowy System Wniosków będzie otwarty od 16 października do 15 listopada do godziny 12.00. Podręcznik wraz z informacjami uzupełniającymi oraz wzór formularza ze wskazówkami są dostępne w zakładce Dokumenty do pobrania. Zachęcamy też do zapoznania się z prezentacją dotyczącą projektów systemowych – może okazać się bardzo pomocna w uzyskaniu odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości.

Organizacje mogą się ubiegać o dotacje w wysokości od 300 tys. do 1,5 mln złotych na projekty realizowane samodzielnie oraz do 2 mln złotych na projekty realizowane w partnerstwie.

– Warto jednak pamiętać, że projekty systemowe to nie to samo, co większe dotacje na różne działania – podkreśla Anna Rozicka, dyrektor programu. – Czekamy na dobrze przemyślane, kompleksowe projekty nastawione na opracowanie i wdrożenie konkretnych rozwiązań służących wzmocnieniu i rozwojowi całego polskiego sektora pozarządowego lub jego znaczącej części– wyjaśnia.

Lista problemów do podjęcia uwzględnia m.in. działania dotyczące budowanie przyjaznego dla NGO otoczenia prawnego, wypracowywania misji i standardów trzeciego sektora, usprawniania komunikacji, dostępu do informacji, pozyskiwania środków finansowych, a także problemy „branżowe”, specyficznych dla poszczególnych rodzajów organizacji.

Priorytetowo będą traktowane działania adresowane do większej liczby organizacji oraz te zapewniające trwałość rezultatów.

Przypominamy, że planowana jest tylko jedna edycja tego konkursu.