Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2014-10-10

Wizyta Biura Mechanizmów Finansowych z Brukseli w Warszawie

8 i 9 października w Warszawie odbyło się coroczne spotkanie podsumowujące działanie programu Obywatele dla Demokracji.

W spotkaniu ze strony Biura  Mechanizmów Finansowych (FMO) w Brukseli wzięli udział: Catherine McSweeney – szefowa departamentu społeczeństwa obywatelskiego, Anita Klecha – specjalistka ds. finansowych, Reka Kenesei – specjalistka ds. prawnych oraz Morten Magnem – specjalista ds. komunikacji.

Poza całym zespołem programu Obywatele dla Demokracji, w pierwszym dniu spotkania uczestniczyli też Stein Nesvåg z Ambasady Norwegii oraz Urszula Demidziuk, Anna Cieśla i Maciej Gałaj z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Spotkanie rozpoczęło się w  siedzibie Fundacji Batorego, gdzie zespół programu zaprezentował postępy w realizacji działań i przedstawił krótkie podsumowanie mijającego roku. Po południu przedstawiciele FMO oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju spotkali się z pracownikami i wolontariuszami Stowarzyszenia Projekt: Polska, gdzie dowiedzieli się więcej o działaniach projektu HejtStop, realizowanego w ramach obszaru tematycznego Zwalczanie Dyskryminacji.

W czwartkowe przedpołudnie nasi goście odwiedzili kolejnych Grantobiorców programu. W siedzibie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę rozmawiali o działaniach włączających seniorów w aktywne życie społeczne (Projekt Zoom na rady seniorów). W Fundacji Ocalenie poznali szczegóły Programu Przeciwdziałania Dyskryminacji Cudzoziemców. Mortem Magnem, specjalista ds. Komunikacji FMO odwiedził też Fundację Feminoteka, która realizuje projekt To nie twoja wina. Stop przemocy wobec kobiet.

Kolejne takie spotkanie za rok. Wtedy będziemy mieli przyjemność podzielić się z naszymi gośćmi pełnym wahlarzem projektów zrealizowanych w ramach wszystkich trzech edycji konkursu.

A tymczasem przypominamy, że jeszcze przez tydzień, do 15 października czekamy na wnioski wstępne w III edycji konkursu na projekty tematyczne!