Fora tematyczne

Fora tematyczne to wydarzenia służące wzajemnemu uczeniu się i wymianie doświadczeń w obszarach partycypacji publicznej, kontroli obywatelskiej, zwalczania dyskryminacji i przeciwdziałania wykluczeniu. Spotkania będą miały charakter warsztatowy.

W roku 2015 odbyły się:

 

2016-10-19

II Forum Różnorodności przed nami

Po raz drugi zapraszamy na Forum Różnorodności. W tym roku spotkamy się, aby porozmawiać o Sojusznikach i Lokalności działań. Zastanowimy się wspólnie gdzie szukać wsparcia, nowych rozwiązań oraz jak wzmacniać i zasilać szeregi osób, dla których prawa człowieka i równe traktowanie są ważne. Zapraszamy 21 – 22 listopada 2016 r.

Czytaj dalej

2016-06-10

III Forum Praktyków Partycypacji za nami!

W tym roku już po raz trzeci grono praktyków partycypacji z całej Polski spotkało się w Warszawie na Forum Praktyków Partycypacji – tym razem w dniach 2-3 czerwca. Forum organizowane było przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” i Fundację Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Czytaj dalej

2016-04-20

Uchodźcy i migranci. Forum organizacji pozarządowych – Materiały z Forum

Forum było miejscem spotkań osób, które w praktyce mierzą się z wyzwaniami pracy na rzecz uchodźców i migrantów. Podczas warsztatów, prezentacji, dyskusji zastanawiano się m.in.: jak pracować z osobami szczególnie narażonymi na przemoc i wykluczenie, co należy zmienić w systemie edukacji, by dostosować szkoły do potrzeb dzieci z doświadczeniem migracji, jak pracować ze społecznością lokalną w miejscu relokacji uchodźców, jak przeciwdziałać mowie nienawiści wobec uchodźców i migrantów, jak sobie radzić z wypaleniem zawodowym. Na sesjach prezentowane też były doświadczenia i metody pracy z uchodźcami w innych krajach.

Czytaj dalej

2016-04-05

Szczegółowy program Forum Uchodźcy i migranci.

Do Forum Uchodźcy i migranci. Forum organizacji pozarządowych został już niecały tydzień. Spotykamy się 11 – 12 kwietnia w Warszawie w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera, ul. Jana Zamoyskiego 20, Praga, Warszawa.

Tutaj możecie pobrać Szczegółowy program
Czytaj dalej

2016-03-31

Forum Mądra promocja – fotorelacja

Forum “Mądra promocja – prezentacja działań społecznych” przeszło do historii.  Za nami inspirujące spotkania o tym jak tworzyć strony internetowe, jak zaprojektować atrakcyjną publikację, jak prowadzić skuteczne działania promocyjne. Dziękujemy za zaangażowanie, dobre słowa i super energię.

O idei Forum…

Był sobie dom kultury, do którego nikt nie przychodził. Aby dowiedzieć się, jak to zmienić pracownicy przygotowali ankietę. Niestety nie miał jej kto wypełnić. Na pomoc przybyli animatorzy z pewnej organizacji. Zamiast czekać na mieszkańców, poszli tam, gdzie ci zwykle spędzali czas. W sobotę wybrali się na targ miejski. Zabrali ze sobą balony oraz kredę i zachęcali dzieciaki do wspólnego malowania, a ich rodziców zaprosili do rozmowy o potrzebach mieszkańców i domu kultury. Dzisiaj ten dom kultury tętni życiem…

Te i inne historie o tym, jak zmiana w podejściu do promocji zwiększa skuteczność organizacji można było usłyszeć podczas Forum. Wspólnie odpowiadaliśmy na pytania Co oznacza mądra promocja w kontekście działań społecznych? Które z 7 promocyjnych grzechów głównych mamy na sumieniu? Jak projektować działania promocyjne, by były skuteczne? Z jakich narzędzi korzystać, aby uzyskać efekt: wyższa jakość – mniejszy budżet? Języki obce – jak się dogadać z grafikiem, drukarzem czy informatykiem? Dlaczego warto uczyć estetyki dzieci i młodzież?

Forum, które odbyło się 15-16 marca 2016 r. w Warszawie, skierowane było do przedstawicieli Grantobiorców programu Obywatele dla Demokracji, realizujących projekty w obszarze tematycznym „dzieci i młodzież”. Uczestniczyło w nim 96 osób, w tym 5 z Łotwy, Rumunii i Węgier.

 

Czytaj dalej

2016-03-09

Zapraszamy na spotkanie “Uchodźcy i migranci. Forum organizacji pozarządowych”

Zapraszamy na Forum Uchodźcy i migranci. Forum organizacji pozarządowych, które odbędzie się 11 – 12 kwietnia w Warszawie w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera, ul. Jana Zamoyskiego 20, Praga, Warszawa.

Forum jest skierowane do przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych pracujących na rzecz integracji uchodźców i migrantów. Zarówno do tych, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie, jak i tych, którzy dopiero zaczynają zajmować się tą tematyką. Adresatami forum są również przedstawiciele i przedstawicielki instytucji publicznych, zwłaszcza samorządowych, które współpracują z organizacjami pozarządowymi w zakresie integracji uchodźców i migrantów. Czytaj dalej

2016-02-16

Rejestracja na Forum zakończona!!!!

Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia i do zobaczenia na Forum “Mądra promocja – prezentacja działań społecznych”. W ciekawej formie zobaczycie etapy tworzenia materiałów promocyjnych i będziecie mogli zasięgnąć rady praktyków. Dużo praktyki, minimum wykładów! Forum odbędzie się 15-16 marca 2016 roku w Warszawie. Czytaj dalej

2016-02-10

Zapraszamy na forum “Mądra promocja – prezentacja działań społecznych”

Fundacja Batorego oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zapraszają na forum “Mądra promocja – prezentacja działań społecznych”. Forum skierowane jest do przedstawicieli Grantobiorców programu Obywatele dla Demokracji, realizujących projekty w obszarze tematycznym “dzieci i młodzież”. Forum odbędzie się 15-16 marca 2016 roku w Warszawie. Czytaj dalej

2016-01-20

Zgłoś swoją sesję na forum “Uchodźcy i migranci w Polsce”

W kwietniu odbędzie się forum “Uchodźcy i migranci w Polsce”. Poświęcone zostanie tematyce migracji i uchodźców, a w szczególności integracji osób obcego pochodzenia z lokalnymi społecznościami. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do organizacji pozarządowych, które zajmują się pracą na rzecz migrantów i uchodźców. Czytaj dalej

2015-11-26

Równy dziennik. Zapiski o ruchu czyli… co się wydarzyło na Forum Różnorodności. Fotorelacja

Za nami dwa intensywne dni spędzone na Forum Różnorodności – Razem przeciw dyskryminacji! – Dużo udało się już zrobić, ruch równościowy ma za sobą sukcesy, ale nadal dużo jest do zrobienia – mówili uczestnicy. Wspólnie rozmawiali o wyzwaniach jakie stoją przed organizacjami. Wspierani przez redaktorów stworzyli książkę Równy dziennik – Zapiski ruchu, a profesjonalny chór pomógł im odśpiewać ich równościowy protest song.
Czytaj dalej

2015-10-23

Forum Różnorodności 2015 – Razem przeciw dyskryminacji

Co było inspiracją dla Ciebie i Twojej organizacji, aby przeciwdziałać dyskryminacji? Jakie słowa miałby Twój równościowy protest song? Chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami i porozmawiać o tym z innymi ogranizacjami? Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Fundacja im. Stefana Batorego zapraszają na Forum Różnorodności 2015 – Razem przeciw dyskryminacjiRejestracja trwa do 28 października.

Czytaj dalej

2015-09-30

Watchdog Forum za nami!

100 osób z całej Polski oraz 14 gości zagranicznych wzięło udział w Watchdog Forum, które odbyło się 25-26 września 2015 w Warszawie. Tematem przewodnim była kontrola obywatelska.

Czytaj dalej

2015-07-15

Watchdog Forum już 25-26 września w Warszawie!

Fundacja im. Stefana Batorego oraz Sieć Obywatelska Watchdog Polska zapraszają na Watchdog Forum, które odbędzie się w Warszawie 25 – 26 września 2015 roku. To jedyna taka okazja, żeby nie tylko lepiej się poznać, ale i podyskutować z organizacjami z całej Europy o problemach związanych z kontrolą obywatelską oraz o narzędziach działania watchdogów. WEŹ UDZIAŁ W TWORZENIU PROGRAMU!

Czytaj dalej

2015-06-02

2 Forum Praktyków Partycypacji zakończone!

28 i 29 maja 2015 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbyło się 2. Forum Praktyków Partycypacji, w tym roku organizowane w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Czytaj dalej